شیمیایی شیمیایی آمبولانس حمله تروریستی

شیمیایی: شیمیایی آمبولانس حمله تروریستی نیروهای مردمی عراق بین الملل عراق تروریست های داعش داعش

گت بلاگز اخبار پزشکی توسعه رگ‌های مهندسی‌شده جهت مطالعه زیاد پیری زودرس

محققان در دانشگاه دوک به منظور مطالعه زیاد در مورد چگونگی مبارزه با “پروجریا”، موفق به توسعه رگ‌های خونی کوچکی شدند که عملکردی همانند رگ‌های خونی بیماران مبتلا

توسعه رگ‌های مهندسی‌شده جهت مطالعه زیاد پیری زودرس

توسعه رگ های مهندسی شده است جهت مطالعه زیاد پیری زودرس

عبارات مهم : تنظیم

محققان در دانشگاه دوک به منظور مطالعه زیاد در مورد چگونگی مبارزه با “پروجریا”، موفق به توسعه رگ های خونی کوچکی شدند که عملکردی همانند رگ های خونی بیماران مبتلا به پروجریا یا “پیری زودرس” دارند.

به گزارش ایسنا و به نقل از linkoph.com، “پیری زودرس یا پروجریا” (Progeria) که همچنین با عنوان سندرم هاچینسون-گیلفورد پروگریا و سندرم هاچینسون-گیلفورد نیز آشنا می شود، یک اوضاع بسیار نادر ژنتیکی است که در آن علائم و نشانه های پیری و کهولت در سنین بسیار کم نمایان شدن می نماید و به طور چشمگیری سیستم قلبی و عروقی را تحت تاثیر قرار می دهد.

توسعه رگ‌های مهندسی‌شده جهت مطالعه زیاد پیری زودرس

میزان بروز این اختلال بسیار کم است و با توجه به اینکه تعداد موارد بروز این اختلال یک مورد در هشت میلیون نفر هست، می توان آن را جزو اختلالات بسیار نادر ژنتیکی به شمار آورد. افرادی که با سندرم پیری زودرس متولد می شوند، معمولاً تنها حدود ۱۳ سال عمر می کنند، هرچند بسیاری از موارد این نشانگان نیز شناسایی شده است اند که عمرشان به آخرهای سنین نوجوانی و حتی اوایل بیست سالگی نیز رسیده است و در عین حال افراد نادری از مبتلایان به این سندرم نیز بوده اند که حتی تا حدود ۴۰ سالگی نیز زیسته اند.

این رگ های خونی کوچک که تنها از سلول های عضلانی صاف تشکیل می شوند، به یک دستگاه میکروفلوئیدیک متصل شده است که می تواند محیطی را که عروق در آن قرار دارد، عوض کردن داده و جهت ارائه داروهای متفاوت یا سایر درمان ها آماده کند.

محققان در دانشگاه دوک به منظور مطالعه زیاد در مورد چگونگی مبارزه با “پروجریا”، موفق به توسعه رگ‌های خونی کوچکی شدند که عملکردی همانند رگ‌های خونی بیماران مبتلا

محققان امیدوارند که به زودی بتوانند از “سلول های لایه درون رگی” (endothelial cells) در عروق مهندسی زیستی خود استفاده کرده و به ساخت هرچه طبیعی تر آنها کمک کنند.

سلول های اندوتلیال، لایه داخلی سیستم قلبی و عروقی و ساختار سیستم لنفاوی را تشکیل می دهند. این سلول ها لایه داخلی رگ های خونی، عروق لنفاوی و اندام ها از جمله مغز، ریه ها، پوست و قلب را شکل می دهند. سلول های اندوتلیال مسئول ایجاد رگها و یا عروق خونی تازه هستند. آنها همچنین حرکت ماکرومولکول ها، گازها و مایعات را بین خون و بافت های اطراف تنظیم می کنند و به تنظیم فشار خون نیز کمک می کنند.

محققان امیدوارند که در آینده بتوانند نمونه های بافتی را از بیماران فردی گرفته و این رگ های خونی را از سلول های نمونه بسازند؛ این رگ ها می توانند جهت آزمایش درمان های متفاوت و یافتن عالی ترین درمان مثمرثمر واقع شوند.

توسعه رگ‌های مهندسی‌شده جهت مطالعه زیاد پیری زودرس

واژه های کلیدی: تنظیم | سیستم | محققان | مطالعه | پیری زودرس | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog