شیمیایی شیمیایی آمبولانس حمله تروریستی

شیمیایی: شیمیایی آمبولانس حمله تروریستی نیروهای مردمی عراق بین الملل عراق تروریست های داعش داعش

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی قیمت + موازنه به بازار مسکن برگشت

عبور ۱.۶ درصدی رشد قیمت مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران از تورم نقطه به نقطه در شهریورماه نشان می‌دهد اثر عوامل تورم‌زا که منجر به رکود تاریخی این بازار شد ر

قیمت + موازنه به بازار مسکن برگشت

موازنه به بازار مسکن برگشت + قیمت

عبارات مهم : ایران

عبور ۱.۶ درصدی رشد قیمت مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران از تورم نقطه به نقطه در شهریورماه نشان می دهد اثر عوامل تورم زا که منجر به رکود تاریخی این بازار شد رسوب کرده است.

به گزارش ایسنا، در آخرین ماه تابستان قیمت مسکن بازار پایتخت کشور عزیزمان ایران به دنبال قرارگیری در حالت تعادل با قیمت تورم نقطه به نقطه، شرایط خود را جهت خروج از رکود کلید زد. قیمت رشد قیمت مسکن از حدود یک سال پیش فاصله خود را با تورم نقطه به نقطه نزدیک می کرد و در شهریورماه با قرار گرفتن ۱.۶ درصد بالاتر از تورم، شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال گذشته را قطع کرد.

قیمت + موازنه به بازار مسکن برگشت

میانگین قیمت مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران بر اساس معاملات انجام شده است در مهرماه ۱۳۹۶

محله

متراژ

سن بنا

عبور ۱.۶ درصدی رشد قیمت مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران از تورم نقطه به نقطه در شهریورماه نشان می‌دهد اثر عوامل تورم‌زا که منجر به رکود تاریخی این بازار شد ر

قیمت (تومان)

جوادیه

۵۲ متر

۸ سال

۱۱۶ میلیون

آهنگ

قیمت + موازنه به بازار مسکن برگشت

۶۵ متر

۳ سال

۱۸۲ میلیون

باغ آذری

عبور ۱.۶ درصدی رشد قیمت مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران از تورم نقطه به نقطه در شهریورماه نشان می‌دهد اثر عوامل تورم‌زا که منجر به رکود تاریخی این بازار شد ر

۶۴ متر

۲ سال

۱۵۸ میلیون

بلوار ابوذر

قیمت + موازنه به بازار مسکن برگشت

۶۱ متر

۲ سال

۱۵۹ میلیون

افسریه

۶۶ متر

۸ سال

۱۹۸ میلیون

شمس آباد

۵۳ متر

۶ سال

۲۷۲ میلیون

بریانک

۸۰ متر

نوساز

۳۵۰ میلیون

نارمک

۷۸ متر

۳ سال

۳۷۷ میلیون

پونک

۷۶ متر

۱۱ سال

۴۰۵ میلیون

امامت

۱۰۰ متر

نوساز

۵۶۵ میلیون

ازگل

۱۳۰ متر

نوساز

۶۱۵ میلیون

گلابدره

۸۱ متر

۳ سال

۶۳۵ میلیون

مجیدیه

۱۲۷ متر

نوساز

۶۸۷ میلیون

آپادانا

۱۴۹ متر

۹ سال

۷۳۶ میلیون

یوسف آباد

۱۴۲ متر

۲۰ سال

۹۰۰ میلیون

قنات کوثر

۱۶۴ متر

۵ سال

۹۶۰ میلیون

دروس

۱۰۷ متر

۲ سال

یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون

بازار مسکن که به نظر می رسد مسیر خروج از رکود را از ابتدای امسال در فضای آرام اقتصادی شروع کرده بود، با بروز عامل ملتهب کننده “فشار بازار اجاره” از ابتدای تیرماه، خود را جهت دوره رونق آماده کرد. با توجه به واکنش‌ها سنتی بخش مسکن، فشار بازار اجاره یکی از نشانه های رونق خرید و فروش مسکن بوده هست. بر اساس گزارشات میدانی در تابستان امسال قیمت اجاره در پایتخت بین ۱۰ تا ۳۰ درصد رشد نشان داد.

در شهریورماه ۱۳۹۶ میانگین قیمت مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران ۴.۷۶ میلیون تومان بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۹.۷ درصد زیاد کردن نشان می دهد. با این که تعداد معاملات در شهریورماه افت ۱۶ درصدی نسبت به مردادماه امسال را تجربه کرد در شهریورماه ۱۵ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی معامله شد که این شاخص نیز با ۹.۲ درصد زیاد کردن نسبت به ماه مشابه سال قبل همراه بوده است.

شرایط موجود حاکی از آن است سومین پازل جهت زیاد کردن تقاضای خرید مسکن تکمیل شده است هست. اثر عوامل تورم زای مسکن در سال ۱۳۹۱ از جمله قیمت ارز و قیمت تورم عمومی با روی کار آمدن دولت یازدهم فروکش کرد و با کم شدن قیمت سود بانکی طی هفته های اخیر به ۱۵ درصد قاعدتا حالا باید شاهد زیاد کردن تدریجی تقاضا و قیمت مسکن بود ولی به گفته ی کارشناسان جهش قیمتی در کار نیست و مسکن به اندازه قیمت تورم زیاد کردن قیمت را تجربه خواهد کرد. بر این اساس قیمت مسکن جهت متقاضیان واقعی به کف رسیده که البته صندوق بعد انداز مسکن یکم و خرید اوراق تسهیلات مسکن (تسه) می تواند راه خرید منزل را جهت این گروه از خانواده ها هموار کند؛ آیا که هم اکنون قیمت سود تسهیلات مسکن یکم ۹.۵ درصد و قیمت تسه از محدوده ۷۹ هزار تومان طی هفته های اخیر به ۷۵ هزار تومان رسیده است.

از سوی دیگر قیمت رشد بخش مسکن در بین سایر حوزه های اقتصادی که سال گذشته شرایط ناامیدکننده منفی ۱۴ درصد را پشت سر گذاشت، به دنبال زیاد کردن خرید و زیاد کردن صدور پروانه های ساختمانی در بهار امسال به ۷ درصد رسید که نشان می دهد سرمایه گذاری در این حوزه زیاد کردن یافته است.

عباس شوکتی ـ کارشناس بازار مسکن ـ می گوید: به طور قطع تا آخر دولت دوازدهم جهشی در قیمت مسکن اتفاق نمی افتد، بلکه روند صعودی معاملات را همراه با زیاد کردن منطقی قیمت ها شاهد خواهیم بود. بنده قبلا هم اعلام کردم که رکودی در بازار مسکن وجود ندارد و همین حالا بازار در اوضاع رونق به سر می برد. رشد ۷ درصدی بخش مسکن و ۶ درصدی صدور پروانه های ساختمانی هم نتیجه کم کردن سود بانکی و سیاست های تقویت تقاضا به وسیله دولت است.

آنچه که از سال گذشته آینده نگری می شد این بود که در مردادماه و شهریورماه با در نظرگرفتن این که جابه جایی های مهم صورت می گیرد، وظیفه دولت معلوم می شود و حجم نقدینگی از طریق فروش نفت زیاد کردن پیدا می کند، شاهد زیاد کردن معاملات مسکن و رشد حوزه ساخت و ساز باشیم که همین مساله هم محقق شد. از سوی دیگر انتظار می رفت با توجه به راه اندازی صندوق بعد انداز مسکن یکم از مردادماه به بعد، متقاضیان این وام ها وارد بازار مسکن شوند. هم اکنون ۲۶۰ هزار نفر خانوار در صندوق بعد انداز یکم حساب بعد انداز دارند. قیمت سود این تسهیلات در بافت فرسوده ۸ درصد و در دیگر مناطق ۹.۵ درصد است که هر ۶ ماه با هر مقدار بعد انداز این مبلغ دو برابر می شود. به همین علت فردی که زیاد بعد انداز می کند وام را سریعتر دریافت کند. عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی نیز وعده داده که دوره سپرده گذاری وام مسکن از ۶ به ۵ ماه کم کردن یابد. این انتظارات اقتصادی که می تواند منجر به رشد شود دست به دست هم داد تا در مرداد امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته حجم معاملات مقداری زیاد کردن پیدا کند. زیاد کردن تعداد معاملات هم تنها مربوط به شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران نمی شود و در اغلب کلان شهرها رشد معاملات مسکن مشهود بوده است.

واژه های کلیدی: ایران | بازار | میلیون | اندازی | شهریورماه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog